FOTO GALERIA

DOJAZD

 

  

   

     

             

            

                

             

               

                

   

 

POŁOŻENIE

W odległości 30 km od Krakowa i 70 km od Katowic, przy bocznej drodze nr 773, dochodzącej po 10 km do głównej trasy nr 4; na wzgórzu nad malowniczą doliną Prądnika, w otoczeniu lasów Ojcowskiego Parku Narodowego, w odległości 8 km od atrakcyjnej turystycznie miejscowości Ojców (zabudowania uzdrowiska, ruiny zamku, jaskinie Łokietka i Ciemna); przy Szlaku Orlich Gniazd, trasie turystycznej biegnącej wzgórzami Jury Krakowsko-Częstochowskiej i łączącej ruiny 6 dalszych zamków.

 


Wyświetl większą mapę

 


PARKINGI

Pod zamkiem znajdują się 2 parkingi dla motocykli, samochodów osobowych, busów i autokarów turystycznych. Główny Parking znajduje się na skrzyżowaniu dróg do Skały, Sułoszowej i Wielmoży. Drugi Parking znajduje się od strony Skały tuż pod Maczugą Herkulesa na zakolu rzeki Prądnik. Parkingi otwarte przez cały rok, nie strzeżone, płatne.

 

Opłaty parkingowe:

» motocykl - 3,00 zł; 

» samochód osobowy - 6,50 zł; 

» mikrobus - 10,00 zł; 

» autobus - 15,00 zł;


DOJAZD BEZ AUTA:

Najlepiej minibusami prywatnych firm przewoźniczych na trasach: Kraków - Sułoszowa oraz Kraków - Sułoszowa - Olkusz.

 

DOJAZD Z KRAKOWA

- ul. Wrocławska (od strony Nowego Kleparza)

 
DOJAZD Z OLKUSZA

- Najlepszym miejscem do wsiadania jest przystanek busów znajdujący sie przy wyjeździe na Kraków.


 

 Copyright © by EcoTravel 2013

historia | muzeum | wycieczki | okolica | dojazd | galeria zdjęć |

    

      

Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Wczasy Etur.pl Noclegi Kraków Noclegi Zakopane noclegi Wycieczki, noclegi Sylwester Baza noclegowa Chechło Przewodnik po Jurze Cracow Travel Guide Informacje o Krakowie Noclegi w Krakowie Obozy Kolonie bilety promowe promy 100dola wycieczki objazdowe kolonie obozy zimowiska obozy narciarskie sylwester zielone szkoły wycieczki szkolne pielgrzymki rejsy wycieczkowe imprezy firmowe wczasy zdrowotne wczasy spa wyprawy podróże egzotyczne oferty świąteczne | Wymiana linkami »